- Átalánydíjas szerződés alapján végzendő munkavédelmi feladatok ellátása.
- Munkavédelmi szabályzatok elkészítése.
- Átfogó hibaelhárító munkavédelmi szemle lebonyolítása. Képviselet.
- Munkabalesetek kivizsgálása, jegyzőkönyvezése ügyintézéssel. Szaktevékenység ellátása.
- Tervek, tervfejezetek munkavédelmi mellékletének elkészítése.
- Beruházások, fejlesztések munkavédelmi komplex előkészítése a használatbavételi eljárásokhoz.
- Munkavédelmi szempontú üzembe helyezések – létesítmény, gép – berendezés.
- Munkahelyi Kockázatértékelés, elkészítése a munkavédelemről szóló 1993. évi XCIII.tv.54.(2)bek. alapján. Kémiai kockázatértékelés.
1993. évi XCIII. törvény (Mvt.) alapján:
* Az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés követelményeinek megvalósítása a munkáltatók kötelessége. A megvalósításának módját a munkáltató határozza meg. A szabályokat úgy kell meghatározni, hogy végrehajtásuk megfelelő védelmet nyújtson a munkavállalókon túlmenően a munkavégzés hatókörében tartózkodóknak és a szolgáltatást igénybe vevőknek.
* Ha valamelyik tevékenységet a Mvt vagy a biztonsági szabályzat munkabiztonsági szaktevékenységnek minősít, azt a munkáltató csak külön jogszabályban meghatározott munkavédelmi szakképesítéssel rendelkező személlyel végeztetheti.
* Biztonságos munkavégzés követelményeinek teljesítése helyett a munkáltató pénzbeli vagy egyéb megváltást a munkavállalónak nem adhat. Ahol a munkavállaló veszélyforrásnak lehet kitéve, a hatásos védelmet zárt technológia alkalmazásával, egyéni védõeszközök és szervezési intézkedések alkalmazásával kell megvalósítani.
* A munkáltató köteles minőségileg, illetve szükség esetén mennyiségileg értékelni a munkavállalók egészségét és biztonságát veszélyeztető kockázatokat, különös tekintettel az alkalmazott munkaeszközre, veszélyes anyagokra és készítményekre, a munkavállalókat érõ terhelésekre, valamint a munkahelyek kialakítására. – munkahelyi kockázatbecslés/kockázatértékelés
* A munkáltató a tevékenységétől függő munkavédelmi veszélyességi osztályba sorolása és a munkavállalók létszáma (már 1 fő munkavállaló esetén is!) szerint köteles munkavédelmi szakképesítésű személyt alkalmazni, minimálisan heti egy órában. Az alkalmazás külső szolgáltatás útján is megvalósítható.
* A szervezett munkavégzés fogalma vonatkozik a munkavállalót nem foglalkoztató gazdasági társaság természetes személy tagjára is, ha személyes közremûködésével végez munkát (tehát az egyéni vállalkozókra is vonatkozik a munkavédelmi törvény!).